Jdi na obsah Jdi na menu
 


Opárenským údolím do Lovosic

aukazatel.jpg

Opárenské údolí je častým turistickým cílem. Cesta je to nenáročná a pohodová. Rozkládá se mezi obcemi Velemín a Malé Žernoseky v malebném údolí Milešovského potoka.

Údolí lemuje železniční trať, která vede z Teplic do Lovosic. Po této trati se svezete motoráčkem překrásnou krajinou Českého středohoří.

 

 Protože i my jsme sem přijeli tímto motoráčkem naše putování začíná ve stanici OPARNO.

potucek.jpgOd vlaku jsme se vydali po modré turistické značce na zříceninu hradu Opárno vzdálenou pouhých 300 metrů. Na začátku cesty jsme přebrodili potůček a pokračovali do mírného kopce příjemnou lesní procházkou. Zanedlouho jsme už spatřili středověké hradby.

 

azricenina1.jpg

Jsou zde zachovalé hradby hradu postaveného v 1. pol. 14. století. Ze zříceniny hradu je krásný výhled do okolní přírody.

 

 

 

 

viadukt.jpg

 

Po prohlídce zříceniny a okolí jsme se vrátili na začátek cesty a pokračovali cestou pod viaduktem směrem k Černodolskému mlýnu.

 

                                                                            

amlyn1.jpgČernodolský mlýn je penzion s restaurací a příjemným venkovním posezením.

Venkovní posezení v areálu mlýna nás doslova okouzlila. Je to krásná letní terasa s dětským hřištěm. Zde si musíte posedět a vychutnat si letní atmosféru.

mlyn4.jpg

A pokračujeme dále po modré turistické značce směr Malé Žernoseky. Cesta vede podél potoka, který poskytuje příjemné osvěžení.

Další zastávka je v kempu Jordán.

Kemp Jordán je krásně upravený kemp s možností ubytování v chatkách, v budovách i ve stanech a je zde příjemné posezení. Kemp je umístěn v překrásné přírodě, je to skvělý výchozí bod k mnoha výletům a je vhodný pro rodinnou dovolenou.

kemp3.jpg

 Po občerstvení v kempu pokračujeme v cestě, naším dalším cílem je přívoz Malé Žernoseky. Cesta pokračuje dále překrásným údolím podél potoka až do obce Malé Žernoseky, zde jsme se zastavili na dětském hřišti - hřiště je moc pěkné a děti si zde musí pohrát.

hriste3.jpg

Úspěšně jsme došli k přívozu v Malých Žernosekách a motorový parníček Ludmila nás převezl na druhý břeh Labe do Velkých Žernosek.

privoz-male---velke-zernoseky.jpg

Náš další cíl cesty je kemp u Píšťanského (Žernoseckého) jezera.

Nemile nás překvapilo, že cesta k jezeru není nijak označena a tak jsme prošli obcí a pokračovali po cyklostezce směr Litoměřice a doufali, že jdeme správným směrem. Konečně jsme došli do Píšťan a hledali nějaký ukazatel do kempu, ale marně. Byli jsme rádi, když jsme dorazili na písečnou pláž u jezera a mohli jsme se  vykoupat a občerstvit se.          

U Píšťanského jezera je písečná pláž, stánky s občerstvením a hezké koupání.

jezero.jpg

Když jsme se vykoupali a odpočinuli si, vydali jsme se k cíli naší cesty - do Lovosic.

Z Píšťan do Lovosic vede cesta přívozem, přes řeku vás převeze loďka Tramín. Cesta k přívozu, ale není značena, až na konci Píšťan je na silnici namalovaná šipka.

tramin.jpg

Plni zážitků a dobrodružství jsme  došli na vlakové nádraží v Lovosicích, zde naše putování končí.

Výlet byl moc krásný a příjemný, jen je škoda, že ve Velkých Žernosekách a v Píšťanech jsou turistické cíle špatně značeny, nebo nejsou značeny vůbec.

 

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Opárenským údolím do Lovosic

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

PortrétPoslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< říjen >>
<< 2017 >>
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31